Menu Zamknij

Dlaczego warto zostać Opiekunem Seniora

Wszelka pomoc drugiemu człowiekowi jest niezwykle ważnym zagadnieniem społecznym. Opieka nad osobami starszymi to wyzwanie i powód do dumy. Dzięki zaangażowaniu Custodia Med i Twojej kreatywności życie naszych Podopiecznych staje się lepsze, prostsze i bezpieczniejsze. Współpraca z nami może być doskonałą okazją do tego, żeby sprawdzić, czy profesjonalna opieka nad osobami starszymi jest zajęciem odpowiednim dla Ciebie. Liczy się kompetentne podejście pracownika do obowiązków, dzięki czemu podopieczni będą zadowoleni. Opieka nad osobami starszymi wymaga również odpowiedzialności oraz empatii. Te cechy mają duże znaczenie w pracy z ludźmi. Mimo że opieka nad chorymi w domu bywa wymagającym zajęciem, jest jednocześnie niezwykle satysfakcjonująca. Wdzięczność oraz radość ze strony podopiecznego, poczucie bycia potrzebnym i budowanie wartościowej relacji z drugą osobą wynagradzają wszystkie trudności.

Opieka nad osobami starszymi – troska i wyrozumiałość

Jakie usługi świadczy Custodia Med? Firma obsługuje takie zlecenia, jak np. opieka nad chorymi w domu. Obejmuje profesjonalne i kompleksowe zajmowanie się Seniorami – począwszy od wsparcia w najprostszych czynnościach życia codziennego, po pełną pomoc dla osób zmagających się z chorobami i wyzwaniami wieku senioralnego. Opieka nad chorymi w domu może ułatwić im radzenie sobie z codziennością. Zapewnia również niezbędną pomoc w wielu trudnych sytuacjach. Opieka nad osobami starszymi może być niezwykle interesująca, ponieważ wiele z nich ma ciekawe rzeczy do opowiedzenia. Wystarczy dobrze słuchać, aby wynieść z takich lekcji coś wartościowego. To także dotrzymanie im towarzystwa i stanie się częścią ich codzienności. Opieka nad osobami starszymi pozwala na uświadomienie sobie tego, jak ważna w życiu jest chęć pomocy innym. Szukamy otwartych i pozytywnie nastawionych osób, dzięki którym życie seniorów się odmieni.

Profesjonalna opieka nad seniorami

Troszczenie się o drugą osobę to nie tylko praca. Opieka nad chorymi w domu to swego rodzaju misja. Jeśli czujesz, że może być to zajęcie odpowiednie dla Ciebie, zgłoś się do nas. Zależy nam, aby świadczona przez nas usługa była postrzegana jako profesjonalna opieka nad starszymi. Lata doświadczenia i zdobyta na ich przestrzeni wiedza służą nam jako cenna wskazówka oraz pozwalają na otoczenie naszych Podopiecznych troską, jakiej potrzebują. Profesjonalna opieka nad osobami starszymi to zarówno wsparcie fizyczne, jak i mentalne. Obejmuje pomoc przy ubieraniu się, kąpieli czy robieniu zakupów, a także codzienną rozmowę czy po prostu wspólne spędzanie czasu. Jeżeli uważasz, że profesjonalna opieka nad osobami starszymi jest zajęciem właśnie dla Ciebie, skontaktuj się z nami! Poszukujemy osób o wielkim sercu i dużych zasobach empatii.

Uwierz w siebie! Dzięki Custodia Med masz szansę osiągnąć pełnię swoich możliwości

Zajmowanie się Seniorem to nie tylko wyzwanie, ale także ciekawy i coraz popularniejszy kierunek rozwoju zawodowego. Opieka nad osobami starszymi przynosi spełnienie i satysfakcję z uwagi na fakt, że ułatwia się życie osobie potrzebującej uwagi i wsparcia. Praca w charakterze Opiekuna to interesujące doświadczenie, które pozwoli Ci poznać ukryty w Tobie potencjał. Umożliwiamy wsparcie na każdym etapie podjęcia pracy. Profesjonalna opieka nad osobami starszymi to nie tylko odpowiedzialne zajęcie, ale także wyzwanie, które może przynieść Ci wiele osobistej satysfakcji. Pomagając naszym Podopiecznym, zyskasz ich wdzięczność, sympatię i uznanie oraz silne przekonanie, że Twoja praca jest potrzebna i doceniana. Opieka nad chorymi w domu nie tylko nauczy się cierpliwości i otwartości na ludzkie potrzeby, ale także pozwoli rozwinąć praktyczne umiejętności wymagane w tego typu pracy. Warto również wspomnieć o doszlifowaniu języka obcego w przypadku pracy poza granicami kraju.

Opieka nad innymi szansą na własny rozwój

Praca jako Opiekun Seniora zapewnia wiele korzyści. Profesjonalna opieka nad osobami starszymi może okazać się przepustką do życia w innym kraju i poznania szerszej perspektywy. Po powrocie do domu przywieziesz ze sobą niezapomniane wspomnienia oraz bagaż nowych doświadczeń, które pozwolą Ci poczuć pewność, że stać Cię na wiele więcej niż dotychczas przypuszczałeś. Opieka nad osobami starszymi pozwala im nawiązać nową więź z osobą, z którą będą spędzać czas. Jest to również sposób na uszanowanie ich nawyków i przyzwyczajeń, ponieważ zakres usług jest dobierany według indywidualnych oczekiwań. Oznacza to, że opieka nad chorymi w domu każdorazowo może być inna. Tym samym pozwala na zdobywanie innych doświadczeń i odejście od monotonii, która dla niektórych jest przytłaczająca.

Co oferujemy?
Praca nad opieką starszej osoby
Pomoc dla osób starszych oferta pracy

Uwierz w siebie! Dzięki Custodia Med masz szansę osiągnąć pełnię swoich możliwości

Zajmowanie się Seniorem to nie tylko wyzwanie, ale także ciekawy i coraz bardziej popularny kierunek rozwoju zawodowego. Opieka nad osobami starszymi przynosi spełnienie i satysfakcję z uwagi na fakt, że ułatwia się życie osobie potrzebującej uwagi i wsparcia. Praca w charakterze Opiekuna to interesujące doświadczenie, które pozwoli Ci poznać ukryty w Tobie potencjał. Umożliwiamy wsparcie na każdym etapie podjęcia pracy. Profesjonalna opieka nad osobami starszymi to nie tylko odpowiedzialne zajęcie, ale także wyzwanie, które może przynieść Ci wiele osobistej satysfakcji. Pomagając naszym Podopiecznym, zyskasz ich wdzięczność, sympatię i uznanie oraz silne przekonanie, że Twoja praca jest potrzebna i doceniana. Opieka nad chorymi w domu nie tylko nauczy się cierpliwości i otwartości na ludzkie potrzeby, ale także pozwoli rozwinąć praktyczne umiejętności wymagane w tego typu pracy. Warto również wspomnieć o doszlifowaniu języka obcego, w przypadku pracy poza granicami kraju. Profesjonalna opieka nad osobami starszymi może okazać się przepustką do życia w innym kraju i poznania szerszej perspektywy. Po powrocie do domu przywieziesz ze sobą niezapomniane wspomnienia oraz bagaż nowych doświadczeń, które pozwolą Ci poczuć pewność, że stać Cię na wiele więcej niż dotychczas przypuszczałeś. Opieka nad osobami starszymi pozwala im nawiązać nową więź z osobą, z którą będą spędzać czas. Jest to również sposób na uszanowanie ich nawyków i przyzwyczajeń, ponieważ zakres usług jest dobierany według indywidualnych oczekiwań. Oznacza to, że opieka nad chorymi w domu każdorazowo może być inna. Tym samym pozwala na zdobywanie innych doświadczeń i odejście od monotonii, która dla niektórych jest przytłaczająca.

Warunki współpracy

Pracujesz na jasnych, przejrzystych zasadach. Masz pewność pracy w zgranym zespole pod stałą opieką polskojęzycznego Koordynatora. Masz możliwość pracy w trybie zmiennym, czyli np. pracujesz 1 miesiąc, po czym możesz sobie zrobić tydzień lub dwa tygodnie przerwy, które możesz przeznaczyć na odpoczynek. Wszystko zależy od Ciebie.

Powyższe przykładowe naprzemienne okresy pracy i wolnego to zaledwie jedna z wielu możliwości. Zawsze możesz ustalić z nami optymalny dla siebie tryb pracy uwzględniający krótsze lub dłuższe okresy zlecenia, tak by najlepiej komponowały się z Twoim własnym rytmem.

Custodia Med oferuje swoim Opiekunom atrakcyjne warunki współpracy. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od stopnia znajomości przez Opiekuna języka w którym porozumiewa się Podopieczny, posiadanych predyspozycji oraz doświadczenia w opiece. Dodatkowo gwarantujemy premie za świadczenie usługi opieki domowej w święta: Bożego Narodzenia, Nowego Roku i święto Wielkiej Nocy w wysokości 400 euro, dodatkowe bonusy oraz inne premie uznaniowe.

Sam możesz wybrać walutę, w której chcesz otrzymywać od Custodia Med swoje wynagrodzenie.

Custodia Med organizuje Twoją podróż załatwiając wszystkie sprawy formalnie. Opłacamy Twój wyjazd i powrót do kraju. Nie musisz martwić się kosztami podróży.

Custodia Med zapewnia stałą opiekę polskojęzycznego Koordynatora. Zawsze możesz skontaktować się z nim w każdej nagłej sytuacji - służy radą i pomocą. Pamiętaj, że z nami możesz skontaktować się w godzinach pracy biura, a w nagłych sytuacjach jesteśmy dostępni pod numerem alarmowym.

Europejska Karta Ubezpieczane Zdrowotnego EKUZ to dokument uprawniający do bezpłatnego skorzystania z podstawowej opieki medycznej podczas pobytu zagranicą. Karta ta obowiązuje we wszystkich krajach należących do UE. Kartę EKUZ bez dodatkowych kosztów otrzymasz od Custodia Med.

Custodia Med gwarantuje, odprowadzenie od twojego wynagrodzenia wszelkich przepisanych polskim prawem opłat oraz składek do odpowiednich urzędów takich jak ZUS i Urząd Skarbowy.

Po podpisaniu Umowy dostaniesz od nas w formie papierowej Podręcznik Opiekuna. Podręcznik Opiekuna to opracowane w dostępnej formie zasady i procedury związane z opieką oraz zbiór podstawowych słówek i zwrotów niezbędnych do komunikacji z Podopiecznym.

Wymagania
Umiejętności praktyczne

Oprócz zaangażowania i determinacji konieczne są także praktyczne umiejętności, które sprawią, że jako Opiekun Seniora będziesz się czuć pewnie, a zarazem niezależnie. Będą to również Twoje dodatkowe atuty dla rodziny Podopiecznego, która będzie go przekazywała pod Twoją opiekę, mając pewność, że zajmie się nim osoba kompetentna i wykwalifikowana.

Przydatne cechy osobowości

Podejmując decyzję o opiece nad Seniorem, sprawdź czy posiadasz również cechy charakteru, które pozwolą Ci na szybkie podejmowanie decyzji oraz odpowiednie reagowanie na nagłe i niespodziewane okoliczności.

Umiejętności praktyczne
Przydatne cechy osobowości​
Dodatkowe korzyści

Współpracując z Custodia Med masz możliwość poznania nowych ludzi, ich zwyczajów i kultury. Zobaczyć nowe kraje, miasta i ciekawe miejsca w Europie oraz nauczyć się języków obcych.

Pracując w charakterze Opiekuna Seniora możesz realizować własne ambicje widząc, że masz realny wpływ na czyjeś życie równocześnie czyniąc je lepszym. Rola Opiekuna pozwoli Ci odkryć własny potencjał i przynieść satysfakcję nie tylko finansową. Twoi bliscy zobaczą silną osobę, na której można polegać. Osobę, która nie czeka na to, co przyniesie kolejny dzień, nie zdaje się na los, ale sama bierze sprawy w swoje ręce.

Porady dla Opiekunów
Etapy rekrutacji
Wysłanie formularza
Rozmowa wstępna
Wybór oferty
Akceptacja klienta
Podpisanie umowy