Menu Zamknij

Organizacja wyjazdu do Niemiec dla Opiekunów Seniorów

Trudne czasy i wciąż rosnąca inflacja zachęca wiele osób do rozpoczęcia pracy za granicami kraju, która zagwarantuje znacząco większe zarobki niż w Polsce. Zarówno w kraju , jak i za jej zachodnią granicą zapotrzebowanie na rzetelnych, sumiennych, a także uczciwych Opiekunów osób starszych jest bardzo wysokie.

Jako że Niemcy należą do społeczeństwa gwałtownie starzejącego się, grupa emerytalna przewyższa liczebnością obywateli aktywnych zawodowo . Oznacza to, że nawet jeśli dzieci lub wnuczęta chcą zaopiekować się swoimi dziadkami, mają nieco utrudnione zadanie. Wynika to przede wszystkim z tego, że chcąc utrzymać siebie i rodzinę są zobligowani pracować zawodowo. Wiąże się to z długą nieobecnością w domu — co najmniej 8 h dziennie, 5 dni w tygodniu. Niemniej zdarza się też, że niektóre osoby starsze nie mają najbliższych, a ich stan zdrowia nie pozwala na samodzielne wykonywanie niekiedy nawet najprostszych czynności, takich jak robienie zakupów czy spacerowanie. W tej sytuacji muszą szukać pomocy .

Kwestia dojazdu do Seniora

Wiele osób ma lęk związany z wyjazdami do pracy za granicę, co wcale nie jest niczym nadzwyczajnym . Pomocna w tym okazuje się gwarancja bezpieczeństwa zatrudnienia i pobytu, która zapewnia komfort psychiczny. Wraz z podpisaniem umowy i rozpoczęciem współpracy z Custodią zostaje się objętym swego rodzaju „parasolem ochronnym”. Dzięki niemu można być spokojnym o dalsze kroki. Przed wyjazdem otrzymuje się Podręcznik Opiekuna zawierający w sobie niezbędne zwroty i słownictwo w języku ojczystym Seniora, który pomaga w komunikacji. Wtedy też można zacząć organizację wyjazdu. Zapewniamy środek transportu, a jego kierowca kontaktuje się osobiście z Opiekunem , tak, aby ustalić dokładny czas oraz miejsce, z jakiego ma zabrać Opiekuna. Pozwala to na pełną kontrolę przejazdu, a także daje pewność, że nie trzeba na własną rękę dojeżdżać do wcześniej wyznaczonego punktu, co samo w sobie generowałoby dodatkowe koszty. Na miejscu najczęściej czeka członek rodziny lub sam Senior, wtedy też można zapoznać się z podopiecznym, jego bliskimi czy obejrzeć okolicę tymczasowego pobytu. Opieka nad starszymi w kraju, jakim są Niemcy, to zawód, który można wykonywać bezproblemowo nawet bez znajomości języka, kultury czy obyczajów. Dzięki temu każdy o odpowiednich predyspozycjach może podjąć się współpracy, niezależnie od swoich umiejętności językowych czy braku prawa jazdy.

Odpowiednie przygotowanie do podróży

Korzystając z naszej pomocy , można być spokojnym o komfortowe dotarcie do miejsca pracy. Nie należy również obawiać się warunków mieszkalnych ani samych Podopiecznych czy ich najbliższych, ponieważ zostali oni sprawdzeni przez nasz personel , tak, aby wszystko było w pełni profesjonalne . Dzięki temu zarówno Opiekun, jak i Senior nie mają niepotrzebnych zmartwień. Przed wyjazdem należy odpowiednio przygotować się do podróży i obowiązku, jakim będzie opieka nad osobą chorą, m.in. poprzez spakowanie najpotrzebniejszych artykułów. Niezbędne w bagażu okażą się przede wszystkim prywatne środki higieniczne, dopasowane do indywidualnych preferencji – żele pod prysznic, mydła, szampony, szczoteczka do zębów i wiele innych. Na samym początku może się przydać mała kwota pieniędzy na drobne wydatki, do momentu otrzymania pierwszej wypłaty. Zapewni to sporą niezależność w pierwszym okresie po przybyciu. Niezastąpione będą także ubrania przystosowane do aktualnej

pogody i sezonu. Nie wolno zapomnieć o niezbędnych dokumentach potwierdzających tożsamość – dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, umowa oraz inne dokumenty otrzymane od Firmy. Opieka nad osobą starszą może trwać kilka tygodni lub nawet miesięcy, dlatego niezależnie od długości pobytu za granicą należy się też upewnić, czy abonament telefoniczny, który się posiada, uwzględnia darmowe rozmowy między krajowe. Ułatwi to kontakt z rodziną, nie naliczając tym samym dodatkowych kosztów mogących obciążyć budżet. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się z nami lub innymi doświadczonymi opiekunkami. Udzielą oni odpowiedzi na nurtujące pytania przed podróżą w jej trakcie, a także nawet na miejscu u podopiecznego.